Skocz do zawartości

Bank zamknięty przed flotami !


deusx

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga, jeżeli na daną planetę leci flota to na danej planecie bank będzie zablokowany. Nie będzie można wypłacać do czasu, aż planeta nie będzie oblegana (nie będą leciały na nią floty).


Wyjaśnienie, bo powoli dostaję mass pm:

Bank nie służy "podstawkom" jak obecnie jest do tego wykorzystywany. Nie można traktować banku jako system obronny / ofensywny. Bank ma nam jedynie pomóc w uzbieraniu / chomikowaniu surowca na czarną godzinę.

Mimo że to trudne, jest możliwe - istnieje misja zatrzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie dla eko żadnego utrudnienia, pisałem na sb tzw. "idiotyczne argumenty".

 

Spore dla gracza eko - flota (taki gracz z reguły ma najtrudniej, więc cokolwiek źle czy dobrze, zawsze będzie miał najgorzej ;D)

Średnie dla flociarza, bo przy ew. ataku nie zrobi podstawki, zapomni deu na flotę i już nie ruszy o ile nie ma deu na plancie.

 

Zobaczymy w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że blokowanie banku przy obcym ataku jest dobrym pomysłem. Zmusi trochę graczy do podstawek i kombinowania. Flociarze będą mogli latać bez obawy że na 1s przed atakiem zostanie postawiona obrona z banku!!! Ale blokowanie banku przy fs'sie między własnymi planetami to był poroniony pomysł i dobrze że został wycofany :)

Pozdro dla całej społeczności ogam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do niemożliwości oderwania floty z powodu braku paliwa to chyba nie jest aż tak źle... zawsze chyba można posłać flote z innej planety z zapasem paliwa dla tej stacjonującej na atakowanej planecie i potem oderwać wszystko co nie ?

 

nie za bardzo wiem jak to w praktyce będzie wyglądało bo ja eko jestem, a na paliwo dla flotki jaką mam to moge nazbierać z samego wydobycia zanim obca flota zdąży dolecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest jakis sposób żeby uciec flotą ;)

można część floty w dementowni na surowce zamienić :) i szybciutko polecisz :)

 

Można zawsze zrobić to wcześniej zanim twoja główna flota doleci na planete wysyłając na księżyc poprzez teleporter swoją inną flotę i tez ją zdementować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno dobre rozwiązanie dla tych co twierdzą, że brak paliwa po fsie to jest problem, że nie ma możliwości ucieczki. Nie ma co kombinować z transportami, bankami, demontowniami itd. Może po prostu latajcie z jakimś tam zapasem żeby w razie takiego wypadku po prostu można było ją oderwać. Proste prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.