Skocz do zawartości

[Poradnik] Moon


Kicha

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest moon?

 

Moon jest to ksiezyc znajdujacy sie przy Naszej planecie. Ulatwia on gre oraz zwieksza mozliwosci taktyczne Naszej strategii.

 

 

Jak zrobic moona?

 

Szansa na powstanie moona pojawia sie wraz z pojawieniem sie pz po starciu.

 

Pz - czyli pole zniszczen to szczatki, ktore powstaly w wyniku starcia dwoch graczy.

 

Powstanie moona jest losowe. Nie ma reguly, ze przy odpowiednim pz`ie na 100% pojawi sie moon.

 

 

Od czego zalezy wielkosc moona ?

 

Wielkosc moona jest to wartosc losowa. Nie ma reguly, ze przy pz`cie 100kk% powstanie moon 9k, a przy 10k% 3k.

 

 

Co mi daje moon ?

 

Moon daje mozliwosc budowy 9 budynkow, z czego 3 mozna budowac tylko i wylacznie na moonie. Budynkami tymi sa:

 

- Fabryka robotow - skraca czas budowy

 

- Stocznia - daje mozliwosc budowy floty oraz obrony na moonie

 

- Magazyn metalu

 

- Magazyn krysztalu

 

- Magazyn deuteru

 

- Depozyt sojuszniczy - w przyszlosci bedzie pozwalal na stacjonowanie flot innych graczy na Naszym moonie

 

- Stacja ksiezycowa - zwieksza ilosc pol na Naszym moonie

 

- Falanga czujnikow - daje mozliwosc sledzenia ruchow floty w galaktyce

 

- Teleport - daje mozliwosc teleportowania Naszej floty miedzy moonami

 

 

Co mi daje falanga, jak z niej korzystac ?

 

Falanga daje mozliwosc zobaczenia ruchow floty innych graczy. To wlasnie dzieki falandze robione sa przechwyty, czy kradziony jest zlom ze starc innych graczy.

 

Korzystanie z falangi jest bardzo proste.Przede wszystkim nalezy ja wybudowac. Kazdy kolejny poziom falangi zwieksza jej zasieg, a zatem bedziemy mogli skanowac coraz to dalsze uklady. Gdy mamy juz wybudowana falange wchodzimy na mmona, a nastepnie w galaktyke. Wybieramy planete gracza, ktora Nas interesuje i naciskajac na jej obrazek rozwijamy liste operacji, z ktorych wybieramy oczywiscie Falanga. Naszym oczom ukarze sie okno, w ktorym beda informacje na temat ruchu floty do/z tej planety. Jezeli okno jest puste, oznacza to, ze zaden ruch nie ma miejsca.

 

 

Co mi daje teleport, jak z niego korzystac ?

 

Teleport zapewnia mozliwosc przeniesienia Naszej floty z jednego moona na drugiego bez straty czasu. Przeniesienie Naszej floty wykonane jest blyskawicznie. Minusem tej operacji jest czas, ktory musi minac miedzy kolejna teleportacja. Czas zalezy od poziomu teleportu na Naszym moonie.

 

zeby skorzystac z teleportu nalezy posiadac dwa moony i na kazdym z nich przynajmniej 1 poziom teleportu. Jezeli te wymagania zostaly spelnione wchodzimy na moona, na ktorym znajduje sie flota, ktora chcemy przeniesc, nastepnie wchodzimy w budynki/teleport. Pokaze sie Nam lista Naszych statkow oraz lista moonow, na ktore mozemy przeniesc Nasza flote. Wybieramy interesujacy Nas moon, oraz statki, ktore chcemy przeniesc i wciskamy "Przeskocz".

 

 

 

 

Oto podstawowe informacje na temat moonow. W razie wszelkich pytan, niejasnosci, badz pomyslow nad rozwojem tego poradnika prosze pisac w tym temacie. Wspolnie bedziemy go udoskonalac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zwyczajnie nie ma prawa istnieć tak duży moon.. już od dawna nikt nie słyszał o tak dużych więc chyba ten problem już nie istnieje.

 

To chyba oczywiste, że gdybyś miał 15.000 moona to jest go ze 3x ciężej zniszczyć, co jest niepoprawne, bo muszą być jakieś granice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wszystko ładnie i przejrzyście, ale mam pytanie co do moonów. Wiadomo, że jest się farmionym tak czy inaczej i z tych walk wyskakują kulki. Co mam zrobić aby usunąć nie chcianego moona ? Czy jest jakiś dział gdzie można znaleźć kogoś kto pomoże w robieniu moonów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.